Boigraafia

Nikola on sündinud 1977. aastal Bulgaarias, Burgase linnas. Ta on kolmanda põlvkonna laulja, kelle esimene kokkupuude muusikaga oli 6-aastaselt, kui ta hakkas mängima viiulit. Tema debüüt laval toimus 9-aastasena Burgase QMS teatris, kus ta esines muusikalis „Kose-Bose“, lavastaja HristoSimenovi.

Nikola Kolev (violin)

1991. aastal hakkasNikolaõppimapeotantsu IlyaMihov’I tantsukoolisBurgases, mida ta jätkas viis aastat enne, kui kolis pealinna Sofiasse. 15-aastaselt hakkasNikolavõtma kitarritunde klassikalise kitarri õpetaja StoyanMarinovi juures NationalSchool of Music and PerformingArts’is "Prof. PanchoVladigerov". Samuti on ta õppinud kodustes tingimustes suupilli mängu.

Aastal 1994 hakkasNikola tegutsema modellina ning juhtiserinevaid moeüritusi.

Nikola Kolev (fashion model)

1995. aastal võitis ta oma esimese lauluvõistluse ning salvestas ta kaesimese laulu HotSendStudiosBurgasesStephenDiomovi käe all. Samal aastal sõlmis ta kaheaastase lepingu stuudioga, samuti lepingu esinemiseks nii Burgase amfiteatri laval kui ka stuudios, seda samuti StephenDiomovi abiga.

Aastal 1996 hakkas ta õppima jazz- ja popplaulu Bulgaaria riiklikus muusikaakadeemias "PanchoVladigerov", kus ta õppis vokaalõpetaja Alice Bovaryan ja näitlemispedagoogi Andrei Avramovikäe all. Ta jätkas ka oma tantsuharidusteedFroskaSeizoffi ja RadoRadevi jazztantsu klassis.

1997. aastal sõlmis ta lepingu firmaga Alexandra Audio Video, kus tema häält kasutati dubleerimiseks bulgaaria- ja venekeelsetele filmidele. Leping kestis 7 aastat ja selle jooksul töötas ta rohkem kui 50 filmiga, sealhulgas FernGully I & II, Printsess Luik (PrincessSwan) I & II, Maagiline mõõk (TheMagicSword), Lillo ja Stitch I & II, Pöial-Liisi ja paljud teised.

Samal aastal alustas ta ka sooloprojekti trubaduurina. Tema debüüt heliloojana toimus 1997. aasta suvel National Song Contest’il "Burgas ja meri." Aasta lõpus esines ta muusikalis "JungleLow", mille dirigent oli Andrei Avramov.

 

Nikola Kolev (musical "The Jungle Low")

1998. aastal oli moodustatud legendaarne Bulgaaria poiste bänd Poiste Maailm (MomcheshkiSvjat) (pildilnr2). Samal aastal võitsid nad Bulgaaria ajakirjanike muusika auhinna ülemaailmsel lauluvõistlusel "GoldenOrpheus", kus nad kohtusid muuhulgas ka Philip Kirkoroviga. Venemaa staar kutsuspoisse tema kontsertide soojendusbändiks järgmise aasta vältel. Järgmise kuue aasta jooksul väljastas Poiste Maailm (MomcheshkiSvjat) 2 albumit, ligi 10 muusikavideot ja esinesid paljudel kontsertidel Bulgaarias ja Venemaal.

Nikola Kolev (Momcheshki Svjat)

Aastal 1999 hakkas ansambel Poiste Maailm (MomcheshkiSvjat) tegutsema Bulgaaria popp-legendiLili Ivanova soojendusbändina.

Aastal 2000 sõlmisNikola lepinguWaltDisney’ga ja andis oma hääle bulgaariakeelsele Miki Hiirele. Samal aastal hakkas ta esinema Bulgaaria juhtivas latiinokabareeteatris "Salvador Dali", mis jätkus järgmise 4 aasta jooksul.

Aastal 2002 hakkas ta esinema kontserditel ja salvestama koos Bulgaaria riikliku raadiobigbändiga maestro YankoMiladinovdirigeerimisel.

Nikola Kolev (Latino cabaret Salvador Dali)

2004. aastal lahkusNikola Bulgaariastvärskelt moodustatud showbändiga Formula 6 ja hakkas esinema laevafirmadele nagu ColorLine, Viking Line ja TallinkSilja. Bänd esineb ka tänapäeval nime allJukeboxBand.

2010. aastal hakkas ta esinema kabaree- ja showprogrammides firma alt ShowAgencyGalaxyEesti ja Tallink Silja laevadel

Alates 2017 aastast alustas Nikola aktiivselt reklaamides ja kinodes näitlemist, aastal 2018 avas Tallinnas enda demo-stuudio ja alustas aktiivselt Jazz- ja Pop-vokaali õpetamist. Seal ta salvestabki, tema enda muusika kallal tööd tehes...

Nikola Kolev (Latino cabaret Salvador Dali)